cvicime

závěsný systém

Závěsný systém

je fyziologicky účelný způsob provádění pohybu vlastní váhou s jednoduchou pomůckou. Při správném provádění jednotlivých cviků dochází k aktivaci hlubokého stabilizačního svalstva, dolních fixátorů lopatek, pánve, kyčlů, kolen a nohou, jejichž vyváženost je základem pro zdravé držení těla. Cviky se provádějí tahem nebo tlakem, čímž dochází ke zpevňování kostí, vazů a svalů.

ZS Klasik – vhodně volené cviky k protažení a posílení svalů celého těla
ZS Flow – plynulé navazující série klasických cviků
ZS Wake up – ZS Klasik + strečink

Cvičení

 • odstraňuje svalovou nerovnováhu,
 • mobilizuje páteř, klouby a vazy,
 • zlepšuje kondici, zvyšuje metabolismus a tím redukuje hmotnost.

 

strečink

Strečink

je nenáročná forma pohybové aktivity vhodná pro každého, kdo trpí svalovou nerovnováhou, tedy zkrácením některých svalů na úkor jiných, často ochablých svalů.

Cvičení

 • zlepšuje rozsah pohybu,
 • snižuje riziko možných svalových poranění při běžných činnostech či sportu,
 • odstraňuje únavu a bolestivost namožených svalů.

 

kruhový trénink

Kruhový trénink

je intervalový trénink, metoda, která s využitím pomůcek zapojuje komplexně celé tělo.

Work in – cvičení s využitím prastarých technik pohybu jako je balance, plazení, lezení, skok, chůze, házení, chytání apod.

HIIT – high intensity interval training je forma intervalového tréninku zaměřená na zvýšení bazálního metabolismu. Při cvičení se využívá především váha vlastního těla a jednoduché pomůcky. Při cvičení se střídá fáze s vysokou intenzitou pohybu v anaerobní zóně a fáze aktivního odpočinku, která slouží ke snížení tepové frekvence a přípravě na další úsek cvičení.

Cvičení

 • zvyšuje metabolismus a podporuje správnou aktivaci svalů,
 • účinně aktivuje spalování tuků,
 • podporuje činnost kardiovaskulárního systému.

 

jóga

Jóga

JÓGA jsou tělesná a dechová cvičení, jenž posilují zdraví a příznivě ovlivňují osobnost člověka. Cílem je rozhýbat páteř a klouby, správně dýchat a provádět citlivě techniky, pomáhající dostat se do pozic tělu prospěšných.

AŠTANGA JÓGA je vedená lekce dynamické jógy, která rozvíjí pružnost těla, sílu a harmonizuje tělesné i mentální procesy. Cvičení vychází z Indické tradice spojené s poznatky západní fyzioterapie.

MEDICAL JÓGA je cvičení, při kterém jde především o správně nastavenou pánev a páteř v jakékoliv pozici. Cvičení předchází bolestem zad, hlavy a kloubů, uzdravuje celé tělo i mysl.

HATHA JÓGA je jemné, nenáročné cvičení jógových pozic, práce s dechem, pozorností a relaxace. Vyrovnání dvou polarit – sluneční energii HA a měsíční energii THA.

FASCIÁLNÍ JÓGA

 • strečink v dlouhých svalových řetězcích
 • fasciální uvolnění – masáž a rehydratace s pomocí pěnových válců a míčků
 • smyslové vnímání – mikropohyby, zvukové vibrace

 

Kondiční cvičení

Kondiční cvičení

PRO KONDICI je dynamické balanční, mobilizační a posilovací cvičení. Kombinace cviků z Aerobiku, Jógy, Pilates, a dalších technik, zaměřených na zpevnění, protažení a uvolnění svalů.

BODYFORM je komplexní cvičení zaměřené na rovnoměrné formování a zpevnění celé postavy.

 

zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení – aby tělo nebolelo

je provádění cviků zaměřených na zlepšení či úplné
odstranění určité zdravotní obtíže, způsobené špatnými stereotypními návyky.

SM systém – Stabilizace a Mobilizace páteře – je cvičební metoda prevence a léčby onemocnění páteře a velkých kloubů. Cvičení s elastickým lanem, které rozvíjí cit pro rovnováhu a vyrovnané držení těla. Autor MUDr. Smíšek – více na www.spiralstabilization.com/cz

Seď správně – cviky pro zdraví – praktické ukázky cviků, programů a sestav pro kompenzaci sedavého zaměstnání. Možnost konzultace a cvičení přímo u Vás na pracovišti. Pro jednotlivce i skupiny.

ZDRAVÉ CVIČENÍ je provádění cviků zaměřených na zlepšení nebo úplné odstranění určité zdravotní obtíže, způsobené špatnými stereotypními návyky. Lekce s využitím cviků SM systém, Overball, Cvičení na židlích a dalších metod.

ZDRAVÁ ZÁDA

 • cvičení pro prevenci a zmírnění bolesti zad, radost z chůze, uvolnění napětí …
 • využití metod cvičení jako jóga, pilates, feldenkreisova metoda, SM systém apod.
 • použití pomůcek: pěnový válec, židle, míčky, over ball, lana, bloky, fit slide a další

POZNEJ SVOJE TĚLO
„Jak se hýbat správně, abychom se cítili lépe“. Kurz sedmi lekcí, k nichž je každá zaměřená na jednotlivé části těla. Hrudník, pánev = uvolněný hrudník pro správný dech; hlava = krk, šíje, obličej, oči; noha = funkční chodidlo základna držení těla; dolní končetina = rameno, loket, zápěstí; horní končetina = ruka, loket, rameno; pánev = stabilní kříž, volné kyčle, pevné a pružné pánevní dno….

jóga

Ashtanga joga

ASHTANGA VINYASA JÓGA je soubor cviků speciálně vytvořený pro moderního člověka, který nemá čas sedět hodiny v různých pozicích a meditovat. Na rozdíl od klasické jógy je rychlejší, ale zároveň ulevuje od potíží z nesprávného životního stylu: od bolestí hlavy, zad nebo od nesnází s vnitřními orgány. Ashtanga jóga je systém jógových pozic (ásan) propojených vinyasou ( přechody mezi pozicemi), které cvičíme v pevně stanoveném pořadí .

Ashtanga je jedna z nejdynamičtějších jóg a přesto jí může cvičit každý
Systém ashtangy se skládá ze tří sérií. První série (jóga chikitsa) detoxikuje a vyrovnává tělo.
Druhá série (Nadi Shodana) čistí nervový systém prostřednictvím otevření a uvolnění energetických drah. Třetí série A, B, C, a D (Shtira Baga) vyžaduje sílu i půvab v praxi, představuje vyšší úroveň fyzické pružnosti a pevnosti.
Patthabi Jois vždy říkával: „Ashtanga je o dýchání, zbytek už je jen ohýbání.“ Dýchejte a užívejte si jógu. Během cvičení se uvolněte a budete odcházet s lehkostí, opojeni dobrou náladou a vybaveni energií. Tělo se díky pravidelné praxi stává pružnějším a silnějším, mysl jasnější a duše šťastnější. Na fyzické úrovni pracujeme na vybudování síly a flexibility našeho těla, na mentální úrovni posilujeme schopnost koncentrace a vnímání vnitřních pocitů, sebevědomí a schopnost překonávat překážky. Cvičení způsobuje mohutné zahřívání organismu, které vede k silnému pocení a detoxikaci orgánů a svalů.

PRAVIDELNÉ LEKCE

cvičíme první sérii ashtanga vinyasa jogy, která je nazývána JOGA CHIKITSA – jógová terapie
má silné čistící, detoxikační i tonizující účinky na tělo i mysl.
Je to série cviků pevně za sebou jdoucích, obsahuje 5 pozdravů slunci typ A, 5 pozdravů slunci typ B, sérii ásan ve stoje, sérii ásan v sedě (mezi nimi se cvičí vinyásy) + závěrečné pozice, které ocení opravdu každý.
Ásany jsou jógové pozice, ve kterých setrváváme po dobu pěti dechů. Můžou působit staticky, ale zdání klame. Vnitřně pracujeme s dechem, rovnováhou a především s koncentrací. Uvědomujeme si práci svalů, které uvolňujeme, posilujeme a protahujeme.
Ashtanga jóga rovná tělo, proto může i trochu bolet. Pravidelnou praxí se upravují svalové dysbalance, rovná se skolióza, svaly se prodlužují a vykreslují.
Na cestu ashtangy se může vydat každý, kdo má dostatek trpělivosti, odhodlání a hlavně pokory. Odměnou nám po čase bude „mladší“ tělo a klidnější mysl.